KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14024225
nr 1402 4225
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 50/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88 cm. Bladets mått: 140x96,5 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:24:00
7/6 18:19:01
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander